מקדמי הבריאות שלנו

 

10399246_18557988217_3257_n1

יפעת פלג, מתכנתת בחברת SCHEMA

את עדי הכרתי במסגרת העבודה, כשהרצתה לנו בחברה על תזונה. מעולם לא התעמקתי בנושא המזון הבריא, ועיסוקי העיקרי בתחום המזון היה בשמירה על משקל: הרבה דיאט ומעט בריאות. בעקבות ההרצאה החלטתי להעמיק את הידע הבריאותי אצל עדי, ועולם חדש וטוב נפרש לפניי.

הרבה השתנה אצלי ואצל משפחתי בעקבות התהליך: שמנים בריאים, לא עוד דיאט, ירקות אורגניים, דגנים מלאים ואפילו התחלתי קצת לבשל…
הטעם חזר אל האוכל. בנוסף למדתי לתת לעצמי דקות של חסד במהלך יום העבודה לנשימה, לספיגת אור ואויר, לחילוץ עצמות, ואיכות החיים שלי השתפרה.

את ידיעותיי ניסיתי להנחיל טיפין טיפין אל מקום העבודה. לדוגמא, גיליתי שכל אפשרויות הזמנת האוכל לחברה אינן עומדות בהגדרה של אוכל בריא ומזין, ודחפתי (ולשמחתי גם נעניתי) להכנסת מסעדות טבעיות יותר עם מגוון של מזון אורגני ומלא.

אני מאמינה שעם שינויים לא גדולים יש ביכולתנו לפרגן לגוף שלנו ולהיטיב את איכות חיינו, ועל כך אני ממליצה לכל אדם.

תמיר לנגר

תמיר לנגר, System Architect חברת Microsemi

תזונה טבעית היא, בעיני, דרך חיים. כצמחוני מבחירה בגיל בוגר (30), הבנתי שחשוב לי להבין מה נכנס לפה כחלק מהמכלול הנקרא תזונה – הפעילות האינטלקטואלית, הגופנית, הרוחנית והקיומית (מזון) המרכיבה את חיינו.במשך שנותי בחברת Microsemi, פעלתי רבות ביחד עם מנהלת הרווחה לשינוי הרגלי התזונה של העובדים:

– החלפת העוגיות בבוקר בירקות ופירות, הלבן בלחם בדגנים מלאים במטבחונים, הסוכר הלבן בסוכר קנים

– גיבוש קבוצה הולכת וגדלה הצורכת מזון צמחוני – אורגני על בסיס יומיומי מהמסעדה הקרובה לחברתנו- משק ברזילי

– הבאת מרצים מהחוץ בנושאי תזונה ואיכות סביבה

התוכנית של בחברה בריאה מהווה דרך אופטימלית להגדלת המודעות אצל העובדים בחברה, מכילה גם את התכנים וגם עצות מעשיות לשינוי דרך החיים בצורה מהנה ולא מאיימת.

shake2

אלינור אקסלרוד, חברת Microsoft

בחיי הבוגרים תמיד סבלתי מכאבי בטן. התעוררתי עם כאבי בטן והלכתי לישון עם כאבי בטן. פניתי לכל רופא מומחה שהומלץ לי ופתרונה של הרפואה הקונבנציונלית היה שפע של כדורים, חיידקי ביו, ואף מלה על תזונה.

שינוי קל החל כשהורדתי לחלוטין את מוצרי החלב מהתפריט, אבל רק לאחר שהתוודעתי לתזונה הטבעית, האורגנית והמזינה – רק אז הבחנתי שימים שלמים חלפו ללא מיחוש אחד של הבטן. אלה הסובלים מכאבים כרוניים בבטן – שותפים כולם לפנטזיה בה יוכלו שלא להבחין בקיומה של הבטן.

את הסנדוויץ' בבוקר החליפה דייסת שיבולת שועל או שייק עלים ירוקים, צריכת המוצרים מן החי הצטמצמה עד למאוד ובמקומם התווספו שפע של פירות, ירקות, דגנים מלאים אגוזים ושמנים. התעניינותי בעולם התזונה הטבעית גברה, והתחלתי ללמוד את הנושא דרך ספרים ומאמרים.

רצון עז תקף אותי לשתף גם את הסובבים אותי בידע, ובארוחות הצהרים הייתי ממליצה לקולגות שלי מה האלטרנטיבות הבריאות יותר, וחולקת מהידע שרכשתי.

חזוני בחברה היה להחליף את ריטואל הקפה בהכנת שייק ירוק. התחלתי לטפטף את נושא השייקים הירוקים כחלק מקמפיין ההתנדבות השנתית במיקרוסופט. הצעתי להכין שייק ירוק כפעילות התנדבותית. המשכתי ביום הולדתי, כאשר במקום עוגה עתירת סוכר הבאתי את הבלנדר הביתי, עלים שקטפתי בגינתי ופירות – והכנתי לכל חברי הקבוצה שייק ירוק ומרענן. לשמחתי היו לא מעט נלהבים, שעברו את מחסום צבעו הזועק של השייק, והובע רצון קולקטיבי לנסות ולרכוש בלנדר שיונח לצד מכונת הקפה במטבח.

בכל שבוע מגיע משלוח אורגני, שאת הוצאותיו אנו חולקים חברי הקבוצה, ובכל בוקר כולנו מתפקדים במטבח להכנת השייק הירוק. הכיף הגדול היה לגלות שחלק מחברי הקבוצה אימצו את ההרגל והחלו להכינו גם בבית.

על בשרי למדתי שבידנו הכח לרפא את עצמנו, בין אם מדובר בחיזוק רוחני, במזון אותו אנו צורכים או בהגברת המודעות וההקשבה לצרכים האמתיים שלנו. קצב החיים התובעני הרגיל אותנו לפתרונות מהירים, במקום להקשיב לאיתותי הגוף והנפש. את המסר הזה אני מנסה להעביר לחברי בעבודה, ואני מאמינה שלאלמנט החברתי חשיבות רבה בדרך לשינוי.